II dzień Świąt Wielkanocnych – 1 kwietnia 2024 r.

1. Wyrażam podziękowanie Parafianom i Gościom za piękne przeżycie całego Triduum Paschalnego oraz Świąt Wielkanocnych.
  2. Słowa podziękowania kieruję wobec Asysty procesyjnej wraz z dziewczynkami po pierwszej komunii świętej sypiącymi płatkami kwiatów, oraz osób które przyniosły płatki kwiatów, Ochotniczych Jednostek Straży Pożarnej, Grup, które adorowały od Nabożeństwa Wielkopiątkowego do Poranka Wielkanocnego, Gminnej Orkiestrze ze Słupna, dziękuję lektorom i wszystkim osobom, które miały swój udział w przygotowaniu obchodów Świąt Wielkiej Nocy w naszym kościele.
  3. Dziś drugi dzień Świąt Wielkiej Nocy. Msze święte: 7.00, 9.00, 10.30, 12.00, 17.00. Nie będzie Mszy świętej o godzinie 18.30, która jest tylko w niedziele.
  4. Uroczystość Świąt Wielkanocnych trwa przez oktawę i kończy się Niedzielą Miłosierdzia Bożego.
  5. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca kwietnia:
  • pierwszy czwartek - wyjątkowo nie będzie adoracji;
  • pierwszy piątek spowiedź od 16.00 do 18.00, adoracja w ciszy od 17.30 do 18.00; nabożeństwo pierwszopiątkowe przed Mszą świętą o godzinie 18.00;
  • nabożeństwo pierwszosobotnie po Mszy świętej o godzinie 18.00.
  1. W najbliższą sobotę o godzinie 19.00 zostanie odprawiona Msza świętą w intencji całej Parafii, z racji kolejnej rocznicy peregrynacji Matki Bożej w kopii Ikony Jasnogórskiej.
  2. W przyszłą niedzielę, z racji pierwszej niedzieli miesiąca kwietnia wystawienie Najświętszego Sakramentu, adoracja i procesja eucharystyczna.
  3. Za tydzień, w pierwszą niedzielę miesiąca kwietnia kolejne spotkanie dla uczniów klas III i ich rodziców przed pierwszą spowiedzią i komunią świętą, po Mszy świętej o godzinie 10.30.
  4. Za dwa tygodnie, w drugą niedzielę miesiąca kwietnia, po Mszy świętej o godzinie 10.30, kolejne spotkanie dla uczniów klas IV i ich rodziców, przed uroczystym odnowieniem przyrzeczeń chrztu świętego.
  5. Spotkania organizacyjne przed sakramentem bierzmowania najbliższy czwartek godzina 19.00.
  6. Bardzo serdecznie dziękuje za ofiary złożone w ostatnią niedzielę stycznia na tacę, z przeznaczeniem na rzecz Sanktuarium Miłosierdzia Bożego, łącznie była to kwota 10.312,00 zł.
  7. Serdecznie zapraszamy do chóru parafialnego młodzież i osoby dorosłe, które chcą swoim śpiewem ubogacić liturgię w naszym kościele. Zaangażowanie się w śpiew podczas liturgii jest jednym z wyrazów troski o naszą Wspólnotę Parafialną. Do śpiewania w chórze nie jest konieczna znajomość nut, ale zdolności muzyczne i chęć chwalenia Pana Boga przez śpiew. Osoby zainteresowane prosimy o kontakt z Panem Organistą po każdej Mszy świętej.
  8. Czasopisma religijne możemy nabywać w zakrystii kościoła.
  9. Dziś będzie wielu z nas podróżować. Życzę szczęśliwego dotarcia do celu.
    • Na zakończenie każdej Mszy świętej modlitwa w intencji podróżujących).
  10. Już zwyczajowo, my duszpasterze, wszystkim Parafianom oraz uczestniczącym w tej Mszy świętej Gościom, którzy dziś czy też w tygodniu który rozpoczęliśmy obchodzą czy też będą obchodzić imieniny, urodziny czy też inne uroczystości, składamy najserdeczniejsze życzenia.