Jest zakątek na tej ziemi,

gdzie powracać każdy chce,

gdzie króluje Jej oblicze

na nim cięte rysy dwie…

Drodzy Parafianie!

Zapewne każdy z nas wie, o jakim zakątku mówią słowa zacytowanej powyżej pieśni i czyje króluje tam oblicze: jest to Jana Góra, z której Matka Boża Częstochowska ogarnia swym miłującym wzrokiem naszą ojczysta ziemię. Aby spojrzeć w Jej oczy i powierzyć swoje troski, każdego roku miliony ludzi kieruje swoje kroki na Jasnogórski szczyt. Zapewne wielu z nas także nawiedzało to największe polskie sanktuarium i modliło się przed wizerunkiem Czarnej Madonny. Już wkrótce przeżywać będziemy niezwykłe wydarzenie: to Maryja w kopii swego cudownego Obrazu przybędzie do naszej parafialnej świątyni, a my będziemy  mogli spotkać się z nią tutaj – u siebie. Imielnica, na kilkanaście godzin, stanie drugą „Jasną Górą”. Ostatni raz podobne wydarzenie miało miejsce 40 lat temu – być może niektórzy z nas w nim uczestniczyli. Ten sam Obraz, który wędrował wówczas przez polską ziemię, przybędzie do nas ponownie.

Czas Nawiedzenia stanie się wyjątkową okazją do zawierzenia swego życia Maryi, szukanie u Niej pomocy, wstawiennictwa i siły do pokonywania problemów codziennego życia. W dobrym przeżyciu spotkania z Matką pomogą nam specjalne rekolekcje, które będziemy przeżywać w ciągu trzech dni poprzedzających przybycie Maryi.

Ksiądz Ryszard Paradowski

Program naszego parafialnego przygotowania

do Doby Nawiedzenia (3-5 kwietnia 2016 r.)

Niedziela 3 kwietnia 2016 r.

700 Msza św. z nauką dla dorosłych

900 Msza św. z nauką dla dorosłych

1030 Msza św. z nauką dla dzieci

1200 Msza św. z nauką dla dorosłych

1700 Msza św. z nauką dla młodzieży

1830 Msza św. z nauką dla dorosłych

Poniedziałek 4 kwietnia 2016 r. (możliwość spowiedzi)

900 Msza św. z nauką rekolekcyjną

1800 Msza św. z nauką rekolekcyjną

2000 Msza św. z nauką rekolekcyjną

2100 Apel Jasnogórski

Wtorek 5 kwietnia 2016 r. (możliwość spowiedzi)

900 Msza św. z nauką rekolekcyjną

1800 Msza św. z nauką rekolekcyjną

2000 Msza św. z nauką rekolekcyjną

2100 Apel Jasnogórski

Doba Nawiedzenia (6-7 kwietnia 2016 r.)

Środa 6 kwietnia 2016 r.

1615 Nabożeństwo oczekiwania

1700 Msza św. na rozpoczęcie Peregrynacji

1930 - 2100 Czuwanie młodzieży

2200 Msza św. za zmarłych

2300 - 2400 Czuwanie przez mieszkańców Rydzyna i Bielina

2400 Msza św. w intencji powołań kapłańskich celebrowana przez kapłanów pochodzących z Parafii i tych, którzy w niej pracowali

Czwartek 7 kwietnia 2016 r.

100 – 200 Czuwanie przez mieszkańców Borowiczek Pieniek

200 – 300 Czuwanie przez mieszkańców Cekanowa

300 – 400 Czuwanie przez mieszkańców Mirosławia, Piotrowa i Starego Gulczewa

400 – 500 Czuwanie przez mieszkańców Nowego Boryszewa

500 – 600 Czuwanie przez mieszkańców Nowego Gulczewa

600 – 700 Czuwanie przez mieszkańców Osiedla Imielnica

700 – 830 Czuwanie przez mieszkańców Osiedla Borowiczki i Parcele

830 Godzinki o Niepokalanym Poczęciu Najświętszej Marii Panny

900 Msza św. dla chorych z namaszczeniem

1030 Msza św. dla dzieci ze Szkoły Podstawowej Nr 20

1200 Msza święta z udziałem małych dzieci – błogosławieństwo dzieci

1300 – 1400 Czuwanie Kół Różańcowych, Legionu Maryi i osób należących do Grupy Przenajświętszej Krwi Chrystusowej

1430 Czuwanie przed pożegnaniem Obrazu

1500  Msza święta – zakończenie nawiedzenia

Akt osobistego oddania się Matce Bożej

(Sługa Boży Kardynał Stefan Wyszyński Prymas Polski)

Matko Boża, Niepokalana Maryjo! Tobie poświęcam ciało i duszę moją, wszystkie modlitwy i prace, radości i cierpienia, wszystko czym jestem i co posiadam. Ochotnym sercem oddaję się Tobie w niewolę miłości. Pozostawiam Ci zupełną swobodę posługiwania się mną dla zbawienia ludzi i ku pomocy Kościołowi świętemu, którego jesteś Matką. Chcę odtąd czynić wszystko z Tobą, przez Ciebie i dla Ciebie. Wiem, że własnymi siłami niczego nie dokonam. Ty zaś wszystko możesz, co jest wolą Twojego Syna i zawsze zwyciężasz. Spraw więc, Wspomożycielko wiernych, by moja rodzina, parafia i cała Ojczyzna była rzeczywistym królestwem Twojego Syna i Twoim. Amen.

Modlitwa rodziców za dzieci

Ojcze Niebieski, Tyś nam zaufał, powierzając nam nasze dzieci. Cieszymy się, że są w naszej rodzinie. Cieszą nas wszelkie zdolności, które w nich odkrywamy. Radujemy się, gdy są zdrowe i dobrze się rozwijają. Cieszymy się, gdy możemy przeżywać ich wzrost w życiu duchowym. Panie, dziękujemy Ci za nasze dzieci. Chcemy im pomóc, aby stały się takimi, jakimi Ty pragniesz je widzieć. Bardzo chcielibyśmy zachować cierpliwość, zwłaszcza kiedy nasze dzieci sprawiają nam zmartwienia.

Prosimy Cię Boże, pobłogosław nasze dzieci. Naucz je, aby z dnia na dzień coraz bardziej zdecydowanie brały w ręce ster swego życia i zmierzały do celu, który Ty im wskazujesz. Daj im łaskę silnej wiary, która by przenikała wszystkie ich myśli i czyny. Pozwól im kiedyś w życiu wykonywać takie zadania, które napełniałyby ich serca radością. Jeżeli by zbłądziły, przywiedź je z powrotem na właściwą drogę. Panie, pozostań w naszej rodzinie. My wszyscy Ciebie potrzebujemy. Amen.

Modlitwa dzieci za rodziców

Ojcze Niebieski, dziękuję Ci z całego serca, że obdarzyłeś mnie dobrymi rodzicami. Proszę Cię, zachowaj mi ich na długie lata. Pobłogosław wszystkim ich staraniom i troskom o mnie i wynagrodź im obficie w tym i przyszłym życiu wszystko dobre, co dla mnie uczynili. Dopomóż mi też, o najłaskawszy Boże, abym zawsze według Twego przykazania szanował i kochał mojego tatę i moją mamę. Pozwól mi postępować według ich rad i napomnień, aby mi się dobrze na świecie powodziło i abym mógł z nimi doczekać się wiecznej szczęśliwości. Amen.