II niedziela wielkanocna – 7 kwietnia 2024 r.

1. Dziś Niedziela Miłosierdzia Bożego, kończąca oktawę Świąt Wielkanocnych, rozpoczynająca jednocześnie 80-ty Tydzień Miłosierdzia. Jego hasłem są słowa które wypowiadamy w Koronce do Miłosierdzia Bożego i na zakończenie Aktu zawierzenia świata Bożemu Miłosierdziu „Miej miłosierdzie dla nas i całego świata”.Niedziela Miłosierdzia to również święto patronalne Caritas. Ofiary złożone dziś na tacę są przeznaczone na cele charytatywne Kościoła.

Dziś, z racji Święta Miłosierdzia Bożego, na 10 minut przed każdą Mszą Świętą będziemy modlić się Koronką do Miłosierdzia Bożego.

1. Dziś, z racji pierwszej niedzieli miesiąca kwietnia, po Mszy świętej o godzinie 12.00, wystawienieNajświętszego Sakramentu, adoracja i procesja eucharystyczna. Zapraszam asystę procesyjną wraz z dziewczynkami do sypania płatkami kwiatów. Proszę o płatki kwiatów i dziękuję wszystkim, którzy je przyniosą.
  2. Dziś,po Mszy świętej o godzinie 10.30, kolejne spotkanie dla uczniów klas III i ich rodziców przed pierwszą spowiedzią i komunią świętą.
  3. Jutro tj. 8 kwietnia uroczystość Zwiastowania Pańskiego (w tym roku inna data, najczęściej obchodzona 25 marca). Po Mszy świętej o godzinie 7.00 i 18.00 będzie możliwość złożenia przyrzeczeń Duchowej Adopcji. Zachęcam do podejmowania tego dzieła.
  4. Za tydzień, w drugą niedzielę miesiąca kwietnia, po Mszy świętej o godzinie 10.30, kolejne spotkanie dla uczniów klas IV i ich rodziców, przed uroczystym odnowieniem przyrzeczeń chrztu świętego.
  5. Trwają spotkania organizacyjne przed sakramentem bierzmowania. Kolejne w najbliższy poniedziałek i czwartek godzina 19.00.
  6. Sakramentu bierzmowania w naszej Parafii w najbliższą niedzielę 14 kwietnia o godzinie 14.00 udzieli Biskup Pomocniczy Diecezji Płockiej ks. Mirosław Milewski.
  7. Serdecznie zapraszamy do chóru parafialnego młodzież i osoby dorosłe, które chcą swoim śpiewem ubogacić liturgię w naszym kościele. Zaangażowanie się w śpiew podczas liturgii jest jednym z wyrazów troski o naszą Wspólnotę Parafialną. Do śpiewania w chórze nie jest konieczna znajomość nut, ale zdolności muzyczne i chęć chwalenia Pana Boga przez śpiew. Osoby zainteresowane prosimy o kontakt z Panem Organistą po każdej Mszy świętej.
  8. Adoracja Najświętszego Sakramentu w dni powszednie od 17.30 do 18.00.
  9. Czasopisma religijne możemy nabywać w zakrystii kościoła.
  10. Już zwyczajowo, my duszpasterze, wszystkim Parafianom oraz uczestniczącym w tej Mszy świętej Gościom, którzy dziś czy też w tygodniu który rozpoczęliśmy obchodzą czy też będą obchodzić imieniny, urodziny czy też inne uroczystości, składamy najserdeczniejsze życzenia.