III niedziela wielkanocna – 14 kwietnia 2024 r.

1. Dziś na Mszy świętej o godzinie 14.00 Biskup Pomocniczy Diecezji Płockiej ks. Mirosław Milewski udzieli sakramentu bierzmowania młodzieży, która w naszej parafii przygotowywała się do przyjęcia tego sakramentu.
  2. Dziś po raz 16-ty obchodzimy Niedzielę Biblijną, rozpoczynając jednocześnie Ogólnopolski Tydzień Biblijny. Również dziś, po raz 8-my, przeżywamy Narodowy Dzień Czytania Pisma Świętego, którego celem jest ukazywanie Pisma Świętego jako kodu kulturowego chrześcijańskiej Polski i Europy, pomoc w odkrywaniu zalet wspólnotowego czytania Biblii. W tym roku wydarzeniom tym towarzyszy hasło „Trwali w nauce Apostołów i we wspólnocie”. Nawiązuje ono do  programu roku duszpasterskiego Kościoła w Polsce „Uczestniczę we wspólnocie Kościoła”. Jest to ogólnopolska inicjatywa Dzieła Biblijnego im. św. Jana Pawła II oraz Fundacji Soar i Fundacji Dabar.
  3. Dziś, po Mszy świętej o godzinie 10.30, kolejne spotkanie dla uczniów klas IV i ich rodziców, przed uroczystym odnowieniem przyrzeczeń chrztu świętego.
  4. Egzamin dla uczniów klas trzecich przed pierwszą spowiedzią i komunią świętą w najbliższą sobotę tj. 20 kwietnia 2024 r.:
  • w godzinach 9.00 – 10.30 dla dzieci przystępujących do pierwszej komunii świętej w strojach tradycyjnych;
  • w godzinach 10.30 – 11.30 dla dzieci przystępujących do pierwszej komunii świętej w albach.
  1.  Egzamin dla uczniów klas czwartych przed odnowieniem przyrzeczeń chrztu świętego również w sobotę 20 kwietnia 2024 r. - w godzinach od 12.00 do 13.30.
  2. W naszej diecezji trwa nieustanna Wieczysta Adoracja Najświętszego Sakramentu. Na naszą Parafię przypada dnia 28 kwietnia. W ten dzień przypada jednocześnie doroczne wspomnienie świętej Joanny Beretty Molla. Program zostanie podany za tydzień w niedzielę. Natomiast w sobotę 27 kwietnia tradycyjnie przybędzie do naszego kościoła pielgrzymka ze Stanisławówki do relikwii św. Joanny Beretty Molla.
  3. Serdecznie zapraszamy do chóru parafialnego młodzież i osoby dorosłe, które chcą swoim śpiewem ubogacić liturgię w naszym kościele. Zaangażowanie się w śpiew podczas liturgii jest jednym z wyrazów troski o naszą Wspólnotę Parafialną. Do śpiewania w chórze nie jest konieczna znajomość nut, ale zdolności muzyczne i chęć chwalenia Pana Boga przez śpiew. Osoby zainteresowane prosimy o kontakt z Panem Organistą po każdej Mszy świętej.
  4. Adoracja Najświętszego Sakramentu w dni powszednie od 17.30 do 18.00.
  5. Czasopisma religijne możemy nabywać w zakrystii kościoła.
  6. Już zwyczajowo, my duszpasterze, wszystkim Parafianom oraz uczestniczącym w tej Mszy świętej Gościom, którzy dziś czy też w tygodniu który rozpoczęliśmy obchodzą czy też będą obchodzić imieniny, urodziny czy też inne uroczystości, składamy najserdeczniejsze życzenia.