12. Niedziela zwykła – 21 czerwca 2026 r.

 

1.   Zgodnie z Zarządzeniem Biskupa Płockiego taca z dzisiejszej niedzieli jest przeznaczona na cele diecezjalne. Bóg zapłać za złożone ofiary.

2.        Dziś na Mszy świętej o godz. 10.30 uroczyste zakończenie roku szkolno – katechetycznego.

3.   W najbliższą środę tj. 24 czerwca swój dzień patronalny będą wspólnie odchodzić Księża Biskupi: Biskup Płocki Szymon Stułkowski i Biskup Senior Piotr Libera. Pamiętajmy o Księżach Biskupach w naszych modlitwach.

4.        Zgodnie z naszym Planem uroczystości parafialnych w 2026 r. w niedzielę 28 czerwca będziemy świętować Zbiorowy Jubileusz dla Jubilatów obchodzących 25. rocznicę Ślubu. Uroczysta Msza święta o godzinie 12.00. Zapraszam Szanownych Jubilatów wraz z rodzinami.

5.    Trwa miesiąc czerwiec. Nabożeństwa ku czci Najświętszego Serca Jezusowego w dni powszednie od poniedziałku do soboty o godzinie 17.30, w związku z czym przez miesiąc czerwiec nie będzie prywatnej adoracji, która jest od poniedziałku do piątku od godziny 17.30 do 18.00.

 W niedziele i święta nabożeństwa czerwcowe o godzinie 16.30.

6.     Diecezja Płocka, w związku z przypadającą w tym roku 300. rocznicą kanonizacji św. Stanisława Kostki organizuje pielgrzymki autokarowe do Wiednia i do Rzymu oraz dodatkową pielgrzymkę do Lourdes. Szczegóły pod linkiem https://www.diecezjaplocka.pl/dla-wiernych/aktualnosci/diecezjalne-pielgrzymki-300-lat-od-kanonizacji-sw-stanislawa-kostki

7.     Za tydzień ostatnia niedziela miesiąca czerwca. Na Mszy świętej dziękczynno-błagalnej o godzinie 18.30 będzie można złożyć przyrzeczenia Duchowej Adopcji. Zachęcam do podejmowania tego dzieła. Szczegóły na parafialnej stronie internetowej.

8.        Już tradycyjnie, od 1 lipca przez czas wakacji, w dni powszednie nie ma Mszy świętej o godzinie 7.00 rano.

9.        Na ołtarzu są wyznaczone naczynia liturgiczne po dokonanej renowacji. Ponownie zostało nałożone złoto. Koszt renowacji 15.100,00 zł.

10.    Kwiaty, które mieliśmy w kościele w ubiegłą niedzielę i mamy w dzisiejszą niedzielę zostały na nowo ułożone przez Pana Andrzeja, który kupił też kwiaty doniczkowe, łącznie za kwotę 400 zł, są to pieniądze pozostałe z ofiar z niedzieli palmowej. Bardzo serdecznie dziękuję Panu Andrzejowi o jego stałą troskę o kwiaty w kościele.

11.    Przy okazji Księdzu Prefektowi Michałowi pragnę podziękować za wykonane dekoracje naszego kościoła na miesiąc maj i miesiąc czerwiec.

12.    Czasopisma religijne możemy nabywać w zakrystii kościoła.

13.    Już zwyczajowo, my duszpasterze, wszystkim Parafianom oraz uczestniczącym w tej Mszy świętej Gościom, którzy dziś czy też w tygodniu który rozpoczęliśmy obchodzą czy też będą obchodzić imieniny, urodziny czy też inne uroczystości, składamy najserdeczniejsze życzenia.