Wniebowstąpienie Pańskie – 21 maja 2023 r.

1. Zaproszenie Biskupa Płockiego do udziału w II Diecezjalnym Święcie Rodziny oraz XI Marszu dla Życia i Rodziny w Płocku

Kochani Diecezjanie!

W czasie naszego wędrowania ścieżkami wiary potrzebujemy chwil wspólnego świętowania i wyrażania radości z życia w naszych domach i rodzinach. „Ewangelia rodziny – jak napisał papież Franciszek – jest radością, która napełnia serce i całe życie” (por. Amoris laetitia, nr 200).

W takim duchu zapraszam serdecznie wszystkich Was, a szczególnie rodziny, dzieci i młodzież do przybycia do Płocka 28 maja br., w uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Tego dnia pod hasłem „Czas na rodzinę” odbędzie się II Diecezjalne Święto Rodziny. Nasze świętowanie rozpoczniemy od Mszy św. o godz. 11.30 w Bazylice Katedralnej, podczas której przed relikwiami św. Zygmunta, patrona tego roku, otrzymamy specjalne papieskie błogosławieństwo. Następnie utworzymy XI Marsz dla Życia i Rodziny i przejdziemy do ogrodu Wyższego Seminarium Duchownego w Płocku, gdzie w czasie festynu wyrazimy wdzięczność za dar miłości Bożej i ludzkiej. Zaproszenia pisemne ze szczegółami zostały przekazane do każdej parafii naszej diecezji. Liczę na obecność wielu z Was w Grodzie Krzywoustego, by wspomnieć także nasze drogie mamy i wszystkie dzieci w dniach, w których obchodzą swoje święta.

Drugie wydarzenie, na które równie serdecznie zapraszam dzieci, rodziców i dziadków, będzie miało miejsce w Płocku 31 maja br., w środę, o godz. 17.00. W przededniu Dnia Dziecka spotkamy się najpierw na modlitwie w Bazylice Katedralnej, a następnie w ogrodzie przy moim domu będzie okazja do integracji i zabaw.

Wszystkich moich Diecezjan otaczam modlitwą i pasterskim błogosławieństwem przez wstawiennictwo Królowej rodzin. Niech Zmartwychwstały nas wszystkich prowadzi!

Płock, dnia 21 maja 2023 r.
W uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego

† Szymon Stułkowski
Biskup Płocki

1. Zgodnie z naszym Planem uroczystości parafialnych na 2023 r. dziś na mszy świętej o godzinie 12.00 będziemy przeżywać zbiorowy jubileusz Małżeństw obchodzących 25-tą rocznicę ślubu. Serdecznie zapraszam Jubilatów i ich rodziny na tę szczególną mszę świętą.
  2. Również dziś, po mszy świętej o godzinie 12.00, koncert muzyczny w którym zagrają trzy połączone orkiestry: Gminna Orkiestra Dęta ze Słupna, Młodzieżowa Orkiestra Dęta z Gozdowa i Młodzieżowa Orkiestra Dęta z Goleszyna, pod batutą Edwarda Wielgóckiego. Zapraszam serdecznie.
  3. Nabożeństwa majowe w naszym kościele przez cały miesiąc maj, od poniedziałku do soboty o godzinie 17.30. W każdą niedzielę i święta o godzinie 16.30.
  4. Spotkania dla dzieci przed pierwszą spowiedzią i komunią świętą, w tym tygodniu:
  • poniedziałek 22 maja godzina 19.00 dla dzieci które będą przystępować do pierwszej komunii świętej w albach;
  • wtorek 23 maja godzina 19.00 – dla dzieci które będą przystępować do pierwszej komunii świętej w strojach tradycyjnych;
  • środa 24 maja godzina 19.00 dla dzieci które będą przystępować do pierwszej komunii świętej w albach;
  • czwartek 25 maja godzina 19.00 – dla dzieci które będą przystępować do pierwszej komunii świętej w strojach tradycyjnych.
  1. Spowiedź przed uroczystością pierwszej komunii świętej w najbliższy piątek 26 maja:
  • dla dzieci przystępujących do pierwszej komunii w albach i ich rodzin, od godziny 17.00 do 18.00;
  • dla dzieci przystępujących do pierwszej komunii świętej w strojach tradycyjnych i ich rodzin, od godziny 18.00 do 19.30.
  1. Spotkania dla dzieci klas czwartych przed uroczystym odnowieniem przyrzeczeń chrztu świętego, w tym tygodniu:
  • wtorek 23 maja godzina 20.00 dla dzieci uczęszczających do Szkoły Podstawowej w Płocku – Borowiczkach;
  • środa 24 maja godzina 20.00 dla dzieci uczęszczających do szkół poza terenem Parafii.
  1. W najbliższą sobotę 27 maja w naszej Parafii uroczystość Pierwszej Komunii Świętej:
  • godzina 10.00 dla dzieci przystępujących do pierwszej komunii świętej w albach;
  • godzina 12.00 dla dzieci przystępujących do pierwszej komunii świętej w strojach tradycyjnych.
  1. W najbliższą niedzielę 28 maja, zgodnie z Planem naszych parafialnych uroczystości w roku 2023, uroczysty roczek dzieci ochrzczonych w 2022 r. Uroczysta msza święta z udziałem rodziców i chrzestnych o godzinie 12.00. Serdecznie zapraszam do wspólnego świętowania i wspólnej modlitwy w intencji dzieci i ich rodzin.
  2. Informuję, że przed kościołem zostało ustawionych 6 ławek. Jest to spełnienie próśb skierowanych do mnie podczas wizyty duszpasterskiej.
  3. Kancelaria parafialna czynna jest od poniedziałku do środy i w piątek od godziny 16.00 do 17.30, w soboty od godziny 7.30 do 8.00. Kancelaria jest nieczynna w każdy czwartek, niedziele i święta oraz w pierwsze piątki miesiąca. Pilne sprawy możemy załatwić przez telefon, numer podany na parafialnej stronie internetowej.
  4. Czasopisma religijne możemy nabywać w zakrystii kościoła.
  5. Już zwyczajowo, my duszpasterze, wszystkim Parafianom oraz uczestniczącym w tej mszy świętej Gościom, którzy dziś czy też w tygodniu który rozpoczęliśmy obchodzą czy też będą obchodzić imieniny, urodziny czy też inne uroczystości, składamy najserdeczniejsze życzenia.