Zielone Świątki 28 maja 2023 r.

1. Dziś doroczna uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Jutro drugi dzień uroczystości - święto Najświętszej Marii Panny Matki Kościoła - msze święte godzina 7.00, 9.00 i z racji dnia pracy godzina 18.00.
  2. Zgodnie z Planem naszych parafialnych uroczystości w 2023 r., dziś świętujemy uroczysty roczek dzieci ochrzczonych w 2022 r. Uroczysta msza święta z udziałem dzieci, rodziców, chrzestnych, rodzin, o godzinie 12.00. Serdecznie zapraszam do wspólnej modlitwy w intencji dzieci i ich rodzin.
  3. W najbliższą środę ostatnie nabożeństwo majowe.
  4. W czwartek rozpoczynamy miesiąc czerwiec. Nabożeństwa ku czci Najświętszego Serca Jezusowego w dni powszednie od poniedziałku do piątku o godzinie 17.30, w związku z czym przez miesiąc czerwiec nie będzie prywatnej adoracji, która jest od poniedziałku do piątku od godziny 17.30 do 18.00.

W soboty nabożeństwo czerwcowe według następującego grafiku:

• 3 czerwca godzina 17.30;
  • 10 czerwca godzina 16.30;
  • 17 czerwca godzina 16.30;
  • 24 czerwca po mszy świętej o godzinie 18.00.

W niedziele i święta nabożeństwa czerwcowe o godzinie 16.30.

1. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca czerwca:
  • pierwszy czwartek - z racji nabożeństwa czerwcowego nie będzie adoracji prowadzonej przez osoby należące do Parafialnej Grupy Przenajświętszej Krwi Chrystusowej;
  • pierwszy piątek - adoracja w ciszy Najświętszego Sakramentu od godziny 16.00 do 17.30, nabożeństwo pierwszopiątkowe połączone z nabożeństwem czerwcowym o godzinie 17.30; spowiedź pierwszopiątkowa od godziny 16.00 do godziny 18.00;
  • nabożeństwo pierwszosobotnie na zakończenie nabożeństwa czerwcowego, które będzie o godzinie 17.30.
  1. Za tydzień pierwsza niedziela miesiąca czerwca. Po sumie wystawienie Najświętszego Sakramentu, adoracja i procesja wokół kościoła. Zapraszam asystę procesyjną wraz z dziewczynkami po pierwszej spowiedzi i komunii świętej do sypania płatkami kwiatów. Proszę o płatki kwiatów i dziękuję wszystkim, którzy je przyniosą.
  2. W najbliższą sobotę 3 czerwca w naszej parafii uroczystość Odnowienia Przyrzeczeń Chrztu Świętego:
  • godzina 10.00 dla dzieci ze Szkoły Podstawowej w Płocku Borowiczkach.
  • godzina 12.00 dla dzieci ze szkół spoza terenu Parafii.

1. Spotkania dla dzieci klas czwartych przed uroczystym Odnowieniem Przyrzeczeń Chrztu Świętego, w tym tygodniu:
  • poniedziałek i środa godzina 19.00 dla dzieci uczęszczających do Szkoły Podstawowej w Płocku Borowiczkach;
  • wtorek i czwartek  godzina 19.00 dla dzieci uczęszczających do szkół poza terenem Parafii.
  1. Spowiedź przed uroczystością Odnowienia Przyrzeczeń Chrztu Świętego w najbliższy piątek 2 czerwca:
  • dla dzieci ze szkół spoza terenu Parafii i ich rodzin, od godziny 17.00 do 17.30;
  • dla dzieci ze Szkoły Podstawowej w Płocku Borowiczkach i ich rodzin, od godziny 17.30 do 19.00.
  1. Już dziś pragnę poinformować, że w uroczystość Bożego Ciała - 8 czerwca - główna msza święta odprawiona w intencji Parafian i Gości będzie o godzinie 12.00. Trasa procesji będzie ta sama jak w ubiegłych latach. Ołtarze będą w tych samych miejscach, ubierane przez mieszkańców tych samych miejscowości i ulic jak było w ubiegłych latach. Pozostałe msze święte jak w każdą niedzielę: 7.00, 9.00, 10.30 i 17.00. Nie będzie mszy o godzinie 18.30. Już dziś zapraszam wszystkie jednostki Straży Pożarnej z terenu parafii, asystę procesyjną wraz z dziewczynkami po pierwszej komunii świętej do sypania płatkami kwiatów. Proszę o płatki kwiatów na tę wyjątkową procesję i dziękuję wszystkim, którzy je przyniosą.
  2. Czasopisma religijne możemy nabywać w zakrystii kościoła.
  3. W miniony piątek - 26 maja – obchodziliśmy Dzień Matki. My kapłani, wszystkim tu obecnym Mamom i wszystkim Mamom z terenu Parafii, pragniemy wyrazić wdzięczność za wielką miłość i codzienny trud wkładane w wychowanie dzieci oraz w życie całych rodzin. Dziś, w czasie mszy świętych, modlimy za wszystkie Mamy.
  4. Natomiast w najbliższy czwartek - 1 czerwca – Dzień Dziecka. Życzymy wszystkim dzieciom, aby na drodze swego życia spotykali wspaniałych ludzi, którzy pomogą im dobrze przeżyć tak ważny czas wiosny swojego życia. W intencji wszystkich dzieci będziemy się modlić w czwartek w czasie mszy świętych i pierwszego w tym roku nabożeństwa czerwcowego.
  5.  Już zwyczajowo, my duszpasterze, wszystkim Parafianom oraz uczestniczącym w tej mszy świętej Gościom, którzy dziś czy też w tygodniu który rozpoczęliśmy obchodzą czy też będą obchodzić imieniny, urodziny czy też inne uroczystości, składamy najserdeczniejsze życzenia.