Niedziela 11 czerwca 2023 r.

1. W miniony czwartek obchodziliśmy uroczystość Bożego Ciała. Pragnę wyrazić wdzięczność wszystkim, którzy uczestniczyli w mszach świętych oraz w procesji, wyrażając swoją wiarę w rzeczywistą obecność Jezusa w Najświętszym Sakramencie. Bardzo serdecznie dziękuję wszystkim, którzy przygotowali piękne ołtarze na uroczystość Bożego Ciała. Składam również podziękowanie za ofiarowane do kościoła kwiaty, które zdobiły ołtarze procesyjne. Dziękuję asyście procesyjnej, dziewczynkom po pierwszej komunii świętej, który sypały płatkami kwiatków, Pocztom Sztandarowym Ochotniczych Straży Pożarnych. Szczególne podziękowanie kieruję do wszystkich, którzy w tym roku, wyjątkowo dużo, przynieśli płatki kwiatów.
  2. Trwa oktawa uroczystości Bożego Ciała. Do czwartku włącznie procesja eucharystyczna wokół kościoła, po mszy świętej która będzie o godzinie 18.00. Natomiast dziś procesja po sumie. Na zakończenie oktawy, w czwartek, tradycyjnie zostanie odprawiona msza święta w intencji dzieci z terenu naszej parafii.
  3. W najbliższy wtorek - 13 maja – nabożeństwo fatimskie, które są 13 dnia każdego miesiąca i zakończą się 13 października. Porządek najbliższego nabożeństwa jest następujący:
  • różaniec,
  • litania do Matki Bożej,
  • nabożeństwo czerwcowe,
  • procesja z figurą Matki Bożej wokół kościoła, ze śpiewem pieśni Z dalekiej Fatimy.

Początek nabożeństwa o godzinie 17.00.

1. W sobotę o godzinie 12.00 spotkanie ministrantów .
  2. W niedzielę za tydzień, na zakończenie mszy świętej o godzinie 10.30, w ramach Dnia Rodziny, program w wykonaniu dzieci z Przedszkola w Płocku – Imielnicy.
  3. Również w niedzielę za tydzień, podczas mszy świętej o godzinie 12.00, będzie program słowno-muzyczny poświęcony świętej Joannie Beretta Mola, przygotowany przez lektorów i chór z Parafii Rogozino. Serdecznie zapraszam.
  4. Nabożeństwa ku czci Najświętszego Serca Jezusowego w dni powszednie od poniedziałku do piątku o godzinie 17.30, w związku z czym przez miesiąc czerwiec nie będzie prywatnej adoracji, która jest od poniedziałku do piątku od godziny 17.30 do 18.00.

W soboty nabożeństwo czerwcowe według następującego grafiku:

• 17 czerwca godzina 16.30;
  • 24 czerwca po mszy świętej o godzinie 18.00.

W niedziele i święta nabożeństwa czerwcowe o godzinie 16.30.

1. Czasopisma religijne możemy nabywać w zakrystii kościoła.
  2.  Już zwyczajowo, my duszpasterze, wszystkim Parafianom oraz uczestniczącym w tej mszy świętej Gościom, którzy dziś czy też w tygodniu który rozpoczęliśmy obchodzą czy też będą obchodzić imieniny, urodziny czy też inne uroczystości, składamy najserdeczniejsze życzenia.