XXII niedziela zwykła – 3 września 2023 r.

1. Dziś pierwsza niedziela miesiąca września. Po sumie wystawienie Najświętszego Sakramentu, adoracja i procesja eucharystyczna wokół kościoła. Zapraszam asystę procesyjną wraz z dziewczynkami po pierwszej komunii świętej do sypania płatkami kwiatów.
  2. Od dziś zapraszamy dzieci na Msze święte o godzinie 10.30 z właściwą dla nich oprawą.

Zgodnie z Planem naszych uroczystości parafialnych na 2023 rok, w niedzielę 10 września na Mszy świętej o godzinie 10.30, poświęcenie tornistrów pierwszoklasistów, połączone z uroczystym rozpoczęciem nowego roku szkolno - katechetycznego. Serdecznie zapraszamy.

1. W najbliższy piątek 8 września uroczystość Narodzenia Najświętszej Marii Panny, w tradycji zwana uroczystością Matki Bożej Siewnej. Msze święte o godzinie 7.00, 9.00 i z racji dnia pracy o godzinie 18.00. Poświęcenie ziarna siewnego na zakończenie każdej Mszy świętej.
  2. Uroczystości przyszłoroczne:

Pierwsza spowiedź i komunia święta

W miesiącu wrześniu rodzice dzieci, które będą miały uroczystość pierwszokomunijną w roku szkolno-katechetycznym 2023/2024 wypełniają formularz, który jest umieszczony na parafialnej stronie internetowej (w zakładce Pierwsza Spowiedź i Komunia święta) i od przyszłej niedzieli będzie też możliwość pobrania formularza w zakrystii kościoła. Po jego wypełnieniu trzeba go złożyć w miesiącu wrześniu u Księdza Wojciecha.

Uroczystość pierwszokomunijna odbędzie się w sobotę 18 maja 2024 r.

- o godzinie 10.00 dla dzieci w albach,

- o godzinie 12.00 dla dzieci w strojach tradycyjnych.

Odnowienie Przyrzeczeń Chrztu Świętego

W miesiącu wrześniu rodzice dzieci, które będą miały uroczystość Odnowienia Przyrzeczeń Chrztu Świętego w roku szkolno-katechetycznym 2023/2024 wypełniają formularz, który jest umieszczony na parafialnej stronie internetowej (w zakładce Odnowienie Przyrzeczeń Chrztu Świętego) i od przyszłej niedzieli będzie też możliwość pobrania formularza w zakrystii kościoła. Po jego wypełnieniu trzeba go złożyć w miesiącu wrześniu do Księdza Wojciecha.

Uroczystość Odnowienia Przyrzeczeń Chrztu Świętego odbędzie się w sobotę 25 maja 2024 r.:

- o godzinie 10.00 dla dzieci ze szkoły w Płocku - Borowiczkach,

- o godzinie 12.00 dla dzieci ze szkół spoza terenu parafii.

Bierzmowanie

W miesiącu wrześniu uczniowie II klas szkół ponadpodstawowych, którzy w roku szkolno-katechetycznym 2023/2024 przyjmą sakrament bierzmowania, wypełniają formularz, który jest umieszczony na parafialnej stronie internetowej (w zakładce Bierzmowanie) i od przyszłej niedzieli będzie też możliwość pobrania formularza w zakrystii kościoła. Po jego wypełnieniu trzeba go złożyć do końca września u Księdza Wojciecha.

Terminy spotkań

Spotkania przygotowujące do przyszłorocznych uroczystości zaczną się od października br.:

• dla dzieci pierwszokomunijnych - w każdą pierwszą niedzielę miesiąca po Mszy świętej która jest o godzinie 10.30;
  • dla dzieci przygotowujących się do Odnowienia Przyrzeczeń Chrztu Świętego – każda druga niedziela miesiąca, po Mszy świętej o godzinie 10.30;
  • spotkania dla kandydatów do bierzmowania będą od października w każdą trzecią niedzielę miesiąca, po Mszy świętej która będzie o godzinie 12.00.
  1. W gablotach przed kościołem znajdują się plakaty informujące o 41. Pielgrzymce Dzieci i Młodzieży do Rostowa, miejsca związanego z życiem św. Stanisława Kostki, patrona dzieci i młodzieży. Tegoroczna pielgrzymka odbywać się będzie pod hasłem „Zbudujmy dom na skale”, nawiązującym do tematu roku duszpasterskiego „Wierzę w Kościół Chrystusowy”. Osoby chętne na wyjazd zapisują się u ks. Wojciecha, do przyszłej niedzieli.
  2. Skończyły się wakacje, od 1 września wróciliśmy do Mszy świętych w dni powszednie o godzinie 7.00 rano.
  3. Rada Osiedla Mieszkańców Płock Imielnica zwróciła się z prośbą o przekazanie informacji, iż zgłosiła dwa projekty do Budżetu Obywatelskiego Płocka. Projekt ogólnomiejski numer 25 i projekt osiedlowy numer 26. Projekt ogólnomiejski numer 25 – Odrestaurowanie kapliczki świętego Jana Nepomucena przy ulicy Harcerskiej. Projekt osiedlowy numer 26 Bezpieczne osiedle Imielnica. Projekt zakłada rozbudowę monitoringu miejskiego na osiedlu Imielnica oraz postawienie tablic informacyjnych w różnych punktach tego osiedla. W ramach projektu planuje się budowę maksymalnie 10 nowych punktów monitoringu i 10 tablic informacyjnych. Głosować możemy w sobotę 9 września br. w Przedszkolu przy ulicy Harcerskiej 2 od godziny 12.00 do 16.00 - każdy może oddać głosy na dwa projekty. Stały punkt głosowania od dnia 6 do 19 września od 9.00 do 17.00 w Centrum Organizacji Pozarządowych ul. Synagogalna 4. Więcej informacji na stronie internetowej www.mojemiasto.plock.eu, w tym również o zasadach głosowania przez osoby małoletnie.
  4. W gablotach przed kościołem znajdują się informacje odnośnie wyjazdu organizowanego przez Wydział Katechetyczny Diecezji Płockiej pod nazwą „Podlasie – wielokulturowa kraina pogra cza”, w terminie 8 - 10 września br.
  5. Czasopisma religijne możemy nabywać w zakrystii kościoła.
  6.  Z okazji nowego roku szkolno - katechetycznego wszystkim dzieciom, młodzieży, pracującym w szkołach oraz rodzicom życzymy, aby ten nowy rok szkolno – katechetyczny przebiegł w zdrowiu wszystkich i zaowocował jak najlepszymi wynikami w zdobywaniu wiedzy oraz przyczynił się do właściwej formacji osobowej młodego pokolenia.
  7. Już zwyczajowo, my duszpasterze, wszystkim Parafianom oraz uczestniczącym w tej mszy świętej Gościom, którzy dziś czy też w tygodniu który rozpoczęliśmy obchodzą czy też będą obchodzić imieniny, urodziny czy też inne uroczystości, składamy najserdeczniejsze życzenia.

.