XXXIV niedziela zwykła – 26 listopada 2023 r.

1. Dzisiejsza niedziela jest doroczną uroczystością Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Kończy ona kolejny rok liturgiczny.
  2. Dziś po sumie, z inicjatywy naszego Pana Organisty, z okazji dorocznego wspomnienia świętej Cecylii patronki muzyki kościelnej, będzie prezentacja organowa kilku utworów. Dziękuję za tę piękną inicjatywę. Niech to będzie dla nas wszystkich miła uczta muzyczna. Serdecznie zapraszam.
  3. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i sobota miesiąca grudnia:
  • pierwszy piątek - spowiedź od godziny 16.00 do 18.00. Adoracja w ciszy od godziny 17.30 do 18.00. Nabożeństwo pierwszopiątkowe na 15 minut przed Mszą świętą o godzinie 18.00;
  • nabożeństwo pierwszosobotnie po Mszy świętej, która będzie o godzinie 18.00.
  1. Za tydzień pierwsza niedziela miesiąca grudnia. Po sumie wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja. Przyszła niedziela jest pierwszą niedzielą adwentu. Rozpoczniemy nowy rok liturgiczny oraz czas bezpośredniego przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia.
  2. Za tydzień tj. w pierwszą niedzielę grudnia, po Mszy świętej która jest o godzinie 10.30, kolejne spotkanie dla dzieci przygotowujących się do pierwszej spowiedzi i komunii świętej i ich rodziców.
  3. Za dwa tygodnie tj. w drugą niedzielę grudnia, po mszy świętej o godzinie 10.30, spotkanie dla dzieci przygotowujących się do odnowienia przyrzeczeń chrztu świętego i ich rodziców.
  4. Kolejne spotkanie dla kandydatów do bierzmowania w trzecią niedzielę miesiąca, po Mszy świętej o godzinie 12.00.
  5. Zgodnie z wcześniejszą zapowiedzią, za tydzień w niedzielę po Mszy świętej o godzinie 12.00, spotkanie z p. Agnieszką Dyrektor Biura Nomada. W gablotach przed kościołem zamieszczony jest plan pielgrzymki, która odbyłaby się w sierpniu przyszłego roku. Wyjątkowość atrakcji m.in. w postaci kilkudniowego rejsu statkiem ze zwiedzaniem wysp greckich może stać się wspaniałym małżeńskim, rodzinnym czasem, spędzonym w miłej atmosferze i pięknym otoczeniu. Osoby zainteresowane serdecznie zapraszam do zapoznania z programem, który znajduje się na stronie startowej oraz w zakładce Pielgrzymki.
  6. Pan Organista roznosi po rodzinach naszej wspólnoty parafialnej poświęcone opłatki. Ofiary składane przy tej okazji są jedną z form naszej wdzięczności za posługę pełnioną w naszej rodzinie parafialnej.

Plan na najbliższy tydzień:

• poniedziałek 27 listopada od godziny 9.00 Nowe Boryszewo;
  • wtorek 28 listopada od godziny 16.00 Zapłotek, Żelazna, Harcerska od 115 do 79 i jej numery parzyste od parku do ulicy Pocztowej, ulica Pocztowa od ronda, Złota, Piaski i Młyńska,
  • środa 29 listopada od godziny 16.00 ulica Mokra, Miedziana, Nowa, Basenowa, Borowicka 6, 13, 15, 17, 19, Zakole i Wiejska (od Borowickiej do Harcerskiej);
  • czwartek 30 listopada od godziny 16.00 ulica Harcerska od cmentarza obydwie strony do ulicy Wiejskiej i Korczaka oraz ulica Srebrna;
  • piątek 1 grudnia od godziny 16.00 i sobota 2 grudnia od godziny 9.00 Nowe Gulczewo ulica Szlachecka numery nieparzyste od numerów najniższych i wszystkie odchodzące ulice od ulicy Szlacheckiej numerów nieparzystych.
  1. Dziś o godzinie 16.30 w domu parafialnym spotkanie dla Przewodniczących Kół Różańcowych.
  2. Dziś ostatnia niedziela miesiąca listopada. Na Mszy świętej dziękczynno-błagalnej o godzinie 18.30 będzie możliwość złożenia przyrzeczeń Duchowej Adopcji. Zachęcam do podejmowania tego dzieła.
  3. Ci, którzy z różnych racji nie mogli zamówić Mszy św. i wypominków rocznych, mogą to uczynić po każdej Mszy świętej w zakrystii kościoła oraz w kancelarii parafialnej w godzinach jej urzędowania.
  4. W tym roku pragnę wraz z Parafialnym Zespołem Charytatywnym przygotować paczki bożonarodzeniowe dla osób z niepełnosprawnością, z terenu naszej Parafii. Słowa serdecznego podziękowania kieruję do tych wszystkich, którzy na ten cel składają ofiary do puszki na końcu ławek, z napisem „na cele charytatywne” lub składają ofiary na konto parafialne z dopiskiem „na cele charytatywne Parafii”.
  5. Bóg zapłać za dodatkowe ofiary złożone w kopertach na tacę, bezpośrednio do mnie oraz wpłacone na konto parafialne, z przeznaczeniem na prowadzone prace.
  6. Czasopisma religijne możemy nabywać w zakrystii kościoła.
  7. Księdzu kan. dr Andrzejowi z okazji imienin, które przypadają w najbliższy czwartek, składam w imieniu nas wszystkich jak najserdeczniejsze życzenia, dużo zdrowia i jak najwięcej radości z pełnionej posługi kapłańskiej. Dziś w czasie każdej mszy świętej, modlimy się za księdza dra Andrzeja. Modlić się będziemy też w czasie Mszy świętych w najbliższy czwartek. Szczęść Boże.
  8. Już zwyczajowo, my duszpasterze, wszystkim Parafianom oraz uczestniczącym w tej Mszy świętej Gościom, którzy dziś czy też w tygodniu który rozpoczęliśmy obchodzą czy też będą obchodzić imieniny, urodziny czy też inne uroczystości, składamy najserdeczniejsze życzenia.