II niedziela adwentu – 10 grudnia 2023 r.

1. Dziś, w drugą niedzielę adwentu, z inicjatywy Konferencji Episkopatu Polski obchodzimy w Kościele w Polsce i na placówkach polonijnych już po raz 24. Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Zwyczajem lat ubiegłych w drugą niedzielę adwentu, przed naszym kościołem trwa zbiórka do puszek, z przeznaczeniem na ten cel. Serdeczne Bóg zapłać za złożone ofiary.
  2. Dziś, po Mszy świętej o godzinie 10.30, kolejne spotkanie dla dzieci przygotowujących się do odnowienia przyrzeczeń chrztu świętego i ich rodziców.
  3. Za tydzień, po Mszy świętej o godzinie 12.00 kolejne spotkanie dla kandydatów do bierzmowania.
  4. Trwa adwent, okres bezpośredniego przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia. Abyśmy dobrze przeżyli ten czas pomocą służyć nam będą:
  1. Msze święte roratnie (ku czci Matki Bożej Pani Adwentu), które będą odprawiane we wszystkie dni powszednie adwentu (oprócz rekolekcji) o godzinie 7.00 rano;
  2. Rekolekcje adwentowe, które rozpoczną się w czwartek 14 grudnia, a zakończą się w sobotę 16 grudnia.

Plan rekolekcji został wyłożony na stoliku na końcu ławek, został rozłożony na ławkach, jest też dostępny w zakrystii. Możemy go zabrać do domu.

Czwartek 14 grudnia 2023 r.

Godz. 9.00 – Msza święta za Parafian z kazaniem – rozpoczęcie rekolekcji.

Godz. 10.30 – Msza święta z kazaniem ogólnym.

Godz.  16.30 – Msza święta dla dzieci z kazaniem.

Godz. 19.00 – Msza święta dla młodzieży z kazaniem.

Piątek  15 grudnia 2023 r.

Godz. 9.00 – Msza święta za Zmarłych z kazaniem.

Godz. 10.30 – Msza święta z kazaniem ogólnym.

Godz. 16.30 – Msza święta dla dzieci z kazaniem.

Godz. 19.00 – Msza święta dla młodzieży z kazaniem.

Sobota 16 grudnia 2023 r.

Godz. 9.00 – Msza święta dla Starszych i Chorych z kazaniem.

Godz. 10.30 – Msza święta z kazaniem ogólnym.

Godz. 16.30 – Msza święta dla dzieci z kazaniem.

Godz. 19.00 – Msza święta dla młodzieży z kazaniem.

Okazja do spowiedzi w czasie wszystkich Mszy świętych.

1. Za dwa tygodnie, w niedzielę, będziemy przeżywać Wigilię przed Świętami Bożego Narodzenia. Dlatego Msze święte niedzielne będą tylko do południa. Natomiast Msze święte zwane Pasterską, tak jak w ubiegłym roku 24 grudnia, będą o godzinie 21.00 i 24.00. Osoby, które przyjmą Komunię świętą w dniu Wigilii do południa, mogą po raz drugi przystąpić do Komunii świętej w czasie Pasterki.
  2. Jeszcze są wolne miejsca na przyszłoroczny wyjazd z Biurem Nomada. W gablotach przed kościołem i na stronie parafialnej jest zamieszczony plan pielgrzymki, zaplanowanej na sierpień przyszłego roku. Wyjątkowość atrakcji m.in. w postaci kilkudniowego rejsu statkiem ze zwiedzaniem wysp greckich może stać się wspaniałym małżeńskim, rodzinnym czasem, spędzonym w miłej atmosferze i pięknym otoczeniu. Zapisy wraz z wpłatą pierwszej raty w Kancelarii parafialnej w godzinach urzędowania. Zasady zapisu i terminy kolejnych rat znajdziemy na stronie internetowej w zakładce Pielgrzymki.
  3. Po każdej Mszy świętej przy stoliku za ławkami, osoby, które nie mogły tego uczynić w swoich domach, będą mogły nabyć opłatki od Pana Organisty. Pan Organista zejdzie po zakończonej pieśni. Taka możliwość będzie również w czasie rekolekcji.
  4. W tym roku pragnę wraz z Parafialnym Zespołem Charytatywnym przygotować paczki bożonarodzeniowe dla osób z niepełnosprawnością, z terenu naszej Parafii. Słowa serdecznego podziękowania kieruję do tych wszystkich, którzy na ten cel składają ofiary do puszki na końcu ławek, z napisem „na cele charytatywne” lub składają ofiary na konto parafialne z dopiskiem „na cele charytatywne Parafii”.
  5. Jak co roku, w adwencie, w ramach akcji Caritas, możemy nabywać świece wigilijne. Pieniądze ze sprzedaży świec są przeznaczane na projekty Caritas na całym świecie. Zapalmy świecę Caritas w naszych domach, podczas wigilijnego spotkania z najbliższymi. Niech płomień tej świecy ociepli nasze serca. Zachęcamy do nabywania świec Caritas. Świece są w cenie: duże - 15 zł, małe świece – 10 zł.
  6. Bóg zapłać za dodatkowe ofiary złożone w kopertach na tacę, bezpośrednio do mnie oraz wpłacone na konto parafialne, z przeznaczeniem na prowadzone prace.
  7. Czasopisma religijne możemy nabywać w zakrystii kościoła.
  8. Już zwyczajowo, my duszpasterze, wszystkim Parafianom oraz uczestniczącym w tej Mszy świętej Gościom, którzy dziś czy też w tygodniu który rozpoczęliśmy obchodzą czy też będą obchodzić imieniny, urodziny czy też inne uroczystości, składamy najserdeczniejsze życzenia.