VII niedziela zwykła – 18 lutego 2024 r.

1. Dziś, po Mszy świętej o godzinie 12.00, kolejne spotkanie dla kandydatów do bierzmowania. Na parafialnej stronie internetowej, w zakładce Bierzmowanie, zostaną zamieszczone informacje dotyczące egzaminów przed bierzmowaniem.
  2. W minionym tygodniu Środą Popielcową rozpoczęliśmy Wielki Post. W owocnym przeżyciu Wielkiego Postu mogą nam pomóc nabożeństwa Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali.
  3. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej w każdy piątek Wielkiego Postu:
  1. godz.16.30 dla dzieci;
  2. godz. 17.15 dla dorosłych.
  1. Nabożeństwo Gorzkich Żali w każdą niedzielę Wielkiego Postu, z wystawieniem Najświętszego Sakramentu i kazaniem pasyjnym o godzinie 16.30.
  2. Zachęcam do podejmowania na czas Wielkiego Postu swoich osobistych wyrzeczeń, co będzie naszym wkładem w dobre przeżycie tegoż ważnego czasu, który mówi nam o wielkiej miłości Boga do człowieka.
  3. Na ołtarzu bocznym, ku czci Matki Bożej, jest wyłożona Parafialna Księga Abstynencji, do której mogą wpisywać się osoby pragnące przeżyć czas Wielkiego Postu bez picia napojów alkoholowych.
  4. W najbliższy czwartek 22 lutego będziemy obchodzić 93. rocznicę Objawień Jezusa Miłosiernego św. Faustynie w Płocku. Szczegółowy program obchodów 93. rocznicy Objawień Jezusa Miłosiernego jest umieszczony na stronie internetowej Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia w Płocku https://www.milosierdzieplock.pl/pl/22-luty-2024-sankturaium-plock
  5. Trwa wizyta duszpasterska zwana kolędą. Jest to czas wspólnej modlitwy i błogosławieństwa mieszkań i domów. Czas naszych wspólnych, bezpośrednich spotkań i rozmów. Jeśli dzieci i młodzież będą w szkole, proszę o pozostawienie zeszytów od religii. Zwyczajem lat ubiegłych, na 10 minut przed rozpoczęciem wizyty duszpasterskiej, prosimy o pojazdy. Plan kolędy do soboty 24 lutego 2024 r. został już przedstawiony, jest zamieszczony na parafialnej stronie internetowej w zakładce „Wizyta duszpasterska – kolęda”. W tygodniu na parafialnej stronie internetowej będzie zamieszczone uszczegółowienie planu kolędy na ostatni dzień kolędy tj. sobotę 24 lutego – Nowe Gulczewo.

Pragnę bardzo serdeczne podziękować za miłe, kolędowe spotkania oraz za składane ofiary kolędowe, a także dodatkowe ofiary na prace które będą wykonane w bieżącym roku. Dziękuję również za punktualny przyjazd pojazdami przed rozpoczęciem kolędy oraz w razie potrzeby transport pomiędzy poszczególnymi domami, a także odwiezienie nas po zakończeniu kolędy.

1. Za tydzień wszystkie Msze święte zostaną odprawione w intencji Parafian, którzy otworzyli lub otworzą swoje drzwi podczas tegorocznej wizyty duszpasterskiej.
  2. Serdecznie zapraszamy do chóru parafialnego młodzież i osoby dorosłe, które chcą swoim śpiewem ubogacić liturgię w naszym kościele. Zaangażowanie się w śpiew podczas liturgii jest jednym z wyrazów troski o naszą Wspólnotę Parafialną. Do śpiewania w chórze nie jest konieczna znajomość nut, ale zdolności muzyczne i chęć chwalenia Pana Boga przez śpiew. Osoby zainteresowane prosimy o kontakt z Panem Organistą po każdej Mszy świętej.
  3. Do końca wizyty duszpasterskiej tj. do dnia 25 lutego 2024 r. włącznie, Msze święte w dni powszednie będą tylko o godzinie 7.00. Nie będzie Mszy świętych wieczornych, oprócz pierwszych czwartków i piątków miesiąca stycznia i lutego.
  4. Już zwyczajowo, Kancelaria parafialna do końca wizyty duszpasterskiej czynna w dni powszednie w godzinach 7.30 – 8.00.
  5. Osoby, które chciałyby nabyć wodę, kredę i kadzidło mogą to uczynić w kościele, po Mszach świętych, przy ołtarzu Tryptyku. Ofiary składane przy tej okazji są do dyspozycji naszego Kościelnego Pana Andrzeja. Pan Kościelny nie będzie roznosił wody, kredy i kadzidła po domach naszej parafii.
  6. Jeszcze są wolne miejsca na przyszłoroczny wyjazd z Biurem Nomada. Zapisy do najbliższej środy. W gablotach przed kościołem i na stronie parafialnej jest zamieszczony plan pielgrzymki, zaplanowanej na sierpień przyszłego roku. Wyjątkowość atrakcji m.in. w postaci kilkudniowego rejsu statkiem ze zwiedzaniem wysp greckich może stać się wspaniałym małżeńskim, rodzinnym czasem, spędzonym w miłej atmosferze i pięknym otoczeniu. Zapisy wraz z wpłatą pierwszej raty w Kancelarii parafialnej w godzinach urzędowania. Zasady zapisu i terminy kolejnych rat znajdziemy na stronie internetowej w zakładce Pielgrzymki.
  7. Bóg zapłać za dodatkowe ofiary złożone w kopertach na tacę, bezpośrednio do mnie oraz wpłacone na konto parafialne, z przeznaczeniem na prowadzone prace.
  8. Czasopisma religijne możemy nabywać w zakrystii kościoła.
  9. Już zwyczajowo, my duszpasterze, wszystkim Parafianom oraz uczestniczącym w tej Mszy świętej Gościom, którzy dziś czy też w tygodniu który rozpoczęliśmy obchodzą czy też będą obchodzić imieniny, urodziny czy też inne uroczystości, składamy najserdeczniejsze życzenia.