IV niedziela wielkanocna – 21 kwietnia 2024 r.

1. Dziś Niedziela Dobrego Pasterza. Rozpoczynamy Tydzień Modlitw o Powołania Kapłańskie i Zakonne, a także za pracujących już kapłanów, zakonników i siostry zakonne.
  2. W naszej diecezji trwa nieustanna Wieczysta Adoracja Najświętszego Sakramentu. W naszym kościele Parafialny Dzień Eucharystyczny przypada w najbliższą niedzielę. W ten dzień obchodzimy jednocześnie doroczne wspomnienie świętej Joanny Beretty Molla.

Program Parafialnego Dnia Eucharystycznego 28 kwietnia 2024 r.:

• godz. 7.00 Msza święta rozpoczynająca czas Adoracji;
  • godz. 9.00 Msza święta koncelebrowana, jedna w intencji za wszystkich zmarłych z naszych rodzin, z wdzięcznością za przekazanie nam skarbu wiary oraz za ich wszelki trud i wszelkie dobro, druga zgodnie z zamówioną intencją;

Po Mszy świętej prywatna adoracja do godziny 10.30.

• godz. 10.30 Msza święta koncelebrowana, jedna w intencji dzieci i młodzieży,druga zgodnie z zamówioną intencją;

Po Mszy świętej prywatna adoracja do godziny 12.00.

• godz. 12.00 Anioł Pański, ofiarowany o dar pokoju w Polsce, Europie i na całym świecie, a następnie Msza święta w intencji Parafian;
  • godz. 15.00 Koronka i Litania do Bożego Miłosierdzia, w intencji całej naszej Rodziny Parafialnej i duszpasterzy, którzy posługiwali i posługują w Parafii, oraz z prośbą o nowe powołania kapłańskie i zakonne;

Następnie prywatna adoracja do godziny 17.00.

• godz. 17.00 Msza święta;
  • godz. 18.30 Msza święta, wyjątkowo w intencji małżeństw i rodzin;

Następnie prywatna adoracja do godziny 21.00.

• godz. 21.00 zakończenie dnia adoracyjnego Apelem Jasnogórski w intencji całej Parafii.

Zachęcam do włączenia się w parafialną Adorację Najświętszego Sakramentu.

1. W wigilię dorocznego wspomnienia św. Joanny Beretty Molla tj. w najbliższą sobotę 27 kwietnia o godinie 15.15, już po raz 18-ty z płockiej Stanisławówki wyruszy piesza pielgrzymka do naszego kościoła jako miejsca kultu św. Joanny Beretty Molla piesza, która zakończy się uroczystą Mszą świętą w naszym kościele o godzinie 18.00.
  2. Egzamin, dla dzieci klas III i klas IV które z różnych racji nie mogły uczestniczyć wczoraj w egzaminie, będzie w najbliższą środę:
  • dla dzieci przed pierwszą spowiedzią i komunią świętą - od godziny 19.00 do 19.20;
  • dla dzieci przygotowujących się do odnowienia przyrzeczeń chrztu świętego - od godz. 19.20 do 19.40.
  1. W parafii św. Józefa w Płocku (Cholerka) w najbliższą sobotę (27 kwietnia) ogólno diecezjalna pielgrzymka strażaków (ochotniczych i zawodowych) do relikwii św. Zygmunta patrona miasta Płocka. Program:
  • od godziny 9.00 zapisy,
  • godzina 10.00 koncert orkiestr strażackich,
  • godzina 11.00 Msza święta pod przewodnictwem Biskupa Płockiego.

Na uroczystość zaprasza nasz ksiądz kanonik Andrzej - Diecezjalny Duszpasterz Strażaków.

1. Rozpoczęły się zajęcia dla chętnych do chóru parafialnego. Są one raz w tygodniu, w piątek od godziny 19.00. Zachęcam młodzież i osoby dorosłe, które chcą swoim śpiewem ubogacić liturgię w naszym kościele do przyłączenia się i udziału w tych zajęciach. Zaangażowanie się w śpiew podczas liturgii jest jednym z wyrazów troski o naszą Wspólnotę Parafialną. Do śpiewania w chórze nie jest konieczna znajomość nut, ale zdolności muzyczne i chęć chwalenia Pana Boga przez śpiew. Osoby zainteresowane prosimy o kontakt z Panem Organistą po każdej Mszy świętej lub przybycie na piątkowe zajęcia.
  2. Za tydzień ostatnia niedziela miesiąca kwietnia. Na Mszy świętej dziękczynno-błagalnej o godzinie 18.30, będzie można złożyć przyrzeczenia Duchowej Adopcji. Zachęcam do podejmowania tego dzieła.
  3. Adoracja Najświętszego Sakramentu w dni powszednie od 17.30 do 18.00.
  4. Czasopisma religijne możemy nabywać w zakrystii kościoła.
  5. Już zwyczajowo, my duszpasterze, wszystkim Parafianom oraz uczestniczącym w tej Mszy świętej Gościom, którzy dziś czy też w tygodniu który rozpoczęliśmy obchodzą czy też będą obchodzić imieniny, urodziny czy też inne uroczystości, składamy najserdeczniejsze życzenia.